עיתונות

YNET קהילת מוסיקה 5 לאוקטובר 2012

סטבת מאטר של דבוז'ק

מחבר: ישי בן אמוץ

"… והנה הזדמן לי לשמוע ביצוע חי של הסטבת מאטר בפסטיבל אבו-גוש עם המקהלה הקאמרית רמת גן בניצוח חנה צור. אכזבה מסויימת נגרמה בכך שבפסטיבל נגנו את הגרסה המצומצמת של היצירה עם פסנתר בלבד. אני מניח שהעובדה הזאת פורסמה מראש אך לא הבחנתי בכך. לא נורא, מתרגלים לתזמור החסר ומתמקדים בקטעים הווקליים שהיו נהדרים. חנה צור מנצחת ועורכת תוכניות מוסיקליות ותיקה, המקהלה שלה לא מפשלת והיתה ברמה של מקהלות הדיסקים שלי. אם נוסיף את האקוסטיקה המיוחדת של כנסיית אבו גוש מתקבל ביצוע מצויין."

רשומים מפסטיבל אבו גוש, מעריב, 29 למאי 2012

"חנה צור ניצחה על מיסה של מוצרט, בעומק מוסיקלי אדיר, והמקהלה שלה, מקהלת רמת-גן, שרה יפה, חם ועגול. שיא אחר היה בביצוע מיסה של שומאן בבכורה ישראלית. זו היתה מיסה רומנטית – אלוהים כאביר רומנטי – ועל סופה ניצח במפתיע ריי פרנס, לאחר שצור נתקפה שיעל חזק. היה תענוג לצפות בו."

העיקר זה מוצרט, מקסים ריידר, ידיעות אחרונות, נובמבר 2011

"… בצהרי שבת הכנסייה המרונית היתה מלאה עד אפס מקום… המקהלה הקאמרית של רמת-גן והתזמורת הקאמרית עם הסולנים שרון רוסטורף זמיר, סבטלנה סנדלר, איתן דרורי ואלקסיי קנוניקוב – נתנו את המיטב בביצוע מיסה גלוריה ברה מז'ור של ויולדי, ומיסה קצרה בדו מז'ור של מוצרט תחת שרביטה של עדה פלג. באולם אף היו מאזינים שהתוודו שדמעות עלו בעיניהם."

מ- YNET FORUMS, ה-7 לפברואר 2011

שנים רבות אני מאזין למקהלה זו, ואין ספק – זו היתה אחת ההופעות הטובות ביותר שלה!

אלי לייאון ביקורת, ה-10 לפברואר 2011

אמש שמעתי ביצוע מבריק ונהדר של הרקויאם בהשתתפות המקהלה הקאמרית רמת גן ותזמורת הקאמרית הקיבוצית-נתניה.

מהעתונאות המקומית בבוקסי, בורגונדי, צרפת, מאי 2008

הקהל שיגיע לכנסיה של בוקסי בערב שישי, ה-16 במאי, ייהנה מחוויה מוזיקלית נדירה: 35 זמרים נבחרים מהמקהלה הקאמרית רמת גן, הגיעו במיוחד מישראל, לסדרת קונצרטים בבורגונדי.

למנצחת שיר מזמור, המקומון רמת-גן גבעתיים, יוני 2008

חברי הלהקה, בעלי מקצועות חופשיים שמגיעים מכל תחומי החיים, עושים שיעורי בית ומגיעים מוכנים לחזרות. כך הפכה המקהלה הקאמרית רמת גן, בניצוחה של חנה צור, לסיפור הצלחה.

לא רק חומוס, מעריב, מאי 2007

עצם ההיכרות עם היצירות המקסימות הללו היא חוייה בפני עצמה, אך היא התעצמה מאוד הודות לביצועים הקוליים הנהדרים של המקהלה … הקהל השתולל בהנאה.

לשיר באהבה, מעריב, מרץ 2007

המקהלה שרה … בסגנון הלידר של שוברט, רך וזורם ומלא אהבת שירה ומוסיקה.

ביצוע לירי, מעריב, יוני 2006

המקהלה הקאמרית רמת-גן והמנצחת חנה צור הגישו ביצוע מרגש ביותר … זה היה ביצוע לירי, שבו כל ניואנס הרמוני או מלודי זכה לתשומת לב מוזיקלית.

מוצרט אוכל חומוס, ידיעות אחרונות, יוני 2004

המנצחת חנה צור הגישה מוצרט בלי שום רגש נחיתות: שירה רעננה, פתוחה, זורמת, ומעל הכל – מוצרט מסוגננן. מקהלת רמת-גן הדהימה בשירה קולחת ומלאת צליל.

איזה יופי, מעריב, יוני 2004

ולבסוף, ביצוע גדול של "מיסה לונגה" של מוצרט הצעיר (בן 20), שבו הבליטה צור את העוצמות החגיגיות ואת האנרגיות העצומות הטמונות במיסה החגיגית הזו. כל אלה, בביצוע התזמורת והמקהלה, הטביעו חותם של מופלאות המאפיין את כל הצירופים הנהדרים של הפסטיבל.

DELECTABLE SOUNDS, The Jerusalem Post

The Ramat-Gan Chamber Choir (under Hana Tzur) was perfect in four very sweet and most romantic songs by Fanny Mendelssohn … Singing two songs from Felix Mendelssohn’s ‘A Midsummer Night’s Dream’ was a delight as well

קול הנשמה, מעריב, אוקטובר 1999

כאשר פתחה המקהלה הקאמרית רמת-גן בניצוחה של חנה צור בשירת "הגלוריה" של ויולדי, הורגש בכנסיה מתח חשמל חיובי. חנה צור מתגלה יותר ויותר כאחת המנצחות המוכשרות הפועלות אצלנו. היא הביאה את המקהלה שייסדה לרמת שירה שראוי היה לתת לה את התואר "המקהלה הלאומית שלנו …"

WARM-BLOODED DVORAK, The Jerusalem Post, May 1996

The biggest revelation was Hanna Tzur’s Ramat-Gan Chamber Choir, that managed to sing most beautifully … The Requiem by Puccini was magically performed … Dvorak’s Mass in D major was sung extremely well

שירה פשוטה ויפה, הארץ, מאי 1996 … מתי בפעם האחרונה נשמעה בארץ מקהלה ישראלית שהעמידה תוכנית עשירה ומלאת טעם מוסיקלי טובה. לחנה צור מגיעים שבחים רבים. ניצוחה היה עדין ומלא רגש והדרישה חסרת הפשרות שלה להפקה קולית פשוטה ויפה עשתה את הערב למהנה